Aktualności

2024-06-05 Pozarządowy okrągły stół

Miejsce i czas na dyskusję o sektorze pozarządowym, jego potrzebach i wyzwaniach – to spotkanie w Toruniu, 13 czerwca pod nazwą „Okrągłego Stołu ds. pożytku publicznego”.

Spotkanie jest nie tylko okazją do dyskusji, ale przede wszystkim do zebrania oczekiwań organizacji pozarządowych, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Pomysł Okrągłych Stołów jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, spotkania odbywają się w każdym województwie i zostaną podsumowane podczas spotkania w Warszawie (podczas OFIPu). Organizatorzy przedsięwzięcia zakładają, że uda się stworzyć pakiet zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego. W tym celu przygotowali „21 tez dyskusji”, które są punktem wyjścia do rozmowy.

Zgłoszenia na spotkanie przyjmuje Urząd Marszałkowski mailowo (adres dla wysłania zgłoszenia: ngo@kujawsko-pomorskie.pl). Szczegóły organizacyjne na stronie Urzędu >>.

Kujawsko-Pomorski Okrągły Stół ds. Pożytku Publicznego organizowany jest przez Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS. Nasza Federacja upowszechnia to wydarzenie, zachęcając reprezentantki i reprezentantów III sektora do udziału i aktywności.

Oficjalny plakat wydarzenia: