Aktualności

2024-05-09 Kim są i co robią nasze organizacje członkowskie. Cykl filmów

Naszą Federację tworzą organizacje. To ich reprezentantki i reprezentanci planują przedsięwzięcia, podejmują decyzje, uczestniczą we wspólnych inicjatywach. A równocześnie aktywnie działają w swoich organizacjach. W serii kilkunastu filmów przybliżamy codzienność naszych organizacji członkowskich.

Członkowie Federacji to obecnie 36 stowarzyszeń i fundacji z województwa kujawsko-pomorskiego. To właśnie w gronie organizacji członkowskich wypracowujemy plany na kolejne lata, które określają nasze zainteresowania, dążenia i cele. I uczestniczymy w kolejnych przedsięwzięciach. Jednak każda z organizacji ma swoje własne inicjatywy, bieżące działania, programy, pomysły i plany. I właśnie o codzienności organizacji członkowskich przygotowaliśmy filmy.

Kolejne filmy publikować będziemy przez najbliższe tygodnie na naszej stronie www, na kanale na youtubena profilu na Facebooku.

Zaczynamy od filmu o Instytucie Dyskursu i Dialogu, organizacji z siedzibą w Toruniu, która sama o sobie mówi, że istnieje to po by „zmieniać naszą debatę publiczną na lepsze. Bo wierzymy, że to ona kształtuje opinię publiczną i wyznacza też sposoby, w jakie zwykli ludzie ze sobą rozmawiają.” 

 

A 15 maja br. dodajemy film o Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych SUBICERE - to organizacja z siedzibą w Radziejowie, która koncentruje się na wspieraniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.
 

 

I jako trzeci, 24 maja br. dodajemy film o organizacji z siedzibą w Bydgoszczy - Fundacji Kreatywnej Edukacji, która realizuje autorskie programy edukacyjne, przede wszystkim w szkole Perpetuum Mobile, jak i upowszechnia nowatorską teorię uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona.
 

 

Kolejne filmy o naszych organizacjach członkowskich, - a mamy tych filmów w sumie piętnaście - pojawiają się na naszej stronie www, na kanale na youtube i na profilu na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością członków Federacji, jak i... do przystąpienia do nas!


Działania Federacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich 
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny