2020-12-21 21 pytań i odpowiedzi o wolontariacie

Wznowiliśmy naszą ubiegłoroczną publikację o wolontariacie. Zebraliśmy w niej 21 pytań i odpowiedzi, które układają się w krótki przewodnik o tym czym jest, a czym nie jest wolontariat, jak go organizować, jak rozumieć, jakie obowiązki wypełnić i o jakich zasadach pamiętać.

„Czy z każdym wolontariuszem należy zawrzeć porozumienie na piśmie?”, „Czy wolontariat wlicza się do stażu pracy i świadczeń emerytalnych?”, „Czy możemy publikować wizerunek i personalia wolontariuszy?” to tylko przykłady pytań, na które w publikacji udzielamy odpowiedzi. Lektura ma za zadanie przeprowadzić przez podstawowe informacje o wolontariacie, rozwiać niepewności i podpowiedzieć rozwiązania.

Publikację w formie niewielkiej, poręcznej książeczki dystrybuujemy nieodpłatnie. Wystarczy do nas napisać, wskazując adres organizacji lub instytucji, na który chcecie otrzymać publikację, a jeszcze w tym roku ją do Was wyślemy. Zapraszamy!

Adres mailowy do kontaktu: federacja#federacja-ngo.pl